Kategorie
Potencja

CZY CZYNNIKI ZDROWOTNE I STYL ŻYCIA MAJĄ WPŁYW NA WIELKOŚĆ PENISA?

W 1966 roku William Masters i Virginia Johnsons, obaj pionierzy edukacji seksualnej, obalili serię „fallicznych błędów” – lub fałszywych wyobrażeń o ludzkim penisie – w swojej książce Human Sexual Response .

Jednym z nich był pomysł, że penisy, które wydają się większe, gdy są w stanie zwiotczałym, są większe po wyprostowaniu niż penisy, które wydają się mniejsze, gdy są w stanie wiotkim. Masters i Johnsons udowodnili, że nie było to solidne pojęcie.

Obaj stwierdzili jednak, że różnica między penisami była większa, gdy są zwiotczałe i gdy są wyprostowane.

Zauważyli również, że mężczyźni z penisami, którzy są mniejsi, gdy zwiotczały, mają tendencję do większego wzrostu zarówno długości, jak i obwodu, gdy ich penisy stają się wyprostowane. Nie wydawało się to prawdą w przypadku mężczyzn, których penisy znajdowały się po dłuższej stronie w stanie wiotkim.

PYTANIE O DŁUGOŚĆ

Niedawno badacze z różnych międzynarodowych instytucji – Tulane University School of Medicine w Nowym Orleanie, LA, University of California w Irvine w Orange i Mahidol University w Bangkoku w Tajlandii – postanowili zbadać, czy jakieś istotne czynniki fizjologiczne lub styl życia mogłyby przewidzieć, cialis 20mg w jakim stopniu penis rozszerzyłby się z wiotkiego do wzwodu.

„Mężczyźni na ogół skupiają nadmierną uwagę na wielkości i wyglądzie swoich penisów, zarówno w stanie wiotkim, jak i wyprostowanym” – piszą naukowcy we wstępie do swojego artykułu , który jest teraz opublikowany w International Journal of Impotence Research . Jego pierwszym autorem jest dr Faysal Yafi.

„Ta uwaga na rozmiar prącia doprowadziła do potocznego określenia„ hodowca ”i„ prysznic ”, dodają.

„ „ Prysznic ”można luźno zdefiniować jako mężczyznę, który wykazuje wiotkość większą, gdy jest zwiotczały i nie zyskuje tyle, kiedy jest wyprostowany.„ Hodowca ”to mężczyzna, który proporcjonalnie nabiera długości i obwodu podczas wzwodu”.

BĄDŹ NA BIEŻĄCO. POBIERZ NASZ BEZPŁATNY CODZIENNY BIULETYN

Codziennie oczekuj dogłębnych, popartych nauką głównych linii naszych najlepszych opowiadań. Włącz i zadbaj o swoją ciekawość.

Twoja prywatność jest dla nas ważna

Ale czy ktoś może dokładnie przewidzieć, do której z tych grup może wpaść mężczyzna? Naukowcy wyjaśniają, że nie jest to takie proste.

Badanie było przeglądem retrospektywnym, analizującym dane dostarczone przez 274 uczestników z zaburzeniami erekcji . Różne rozmiary penisa mężczyzn mierzono w stanie zwiotczałym, a także w stanie wyprostowanym.

Aby osiągnąć stan erekcji, wszyscy uczestnicy „otrzymali zastrzyk do jamy ustnej [zastrzyk w podstawę penisa] prostaglandyny E1 [stosowanej w leczeniu zaburzeń erekcji] w połączeniu z audiowizualną symulacją seksualną”.

Po wstępnej analizie naukowcy odkryli, że średnio różnica 4 centymetrów między długością penisa w stanie zwiotczenia a stanem wyprostowanym.

Mężczyźni, których penisy urosły o 4 centymetry lub więcej z miękkich do wyprostowanych, zostali uznani za hodowców, zaś uczestników, których penisy wzrosły o mniej niż 4 centymetry, uznano za prysznice.

Ogółem 26 procent uczestników wykazało średni – lub większy niż średni – wzrost długości penisa, a 74 procent mężczyzn wykazało wzrost poniżej średniej.

BRAK POWIĄZAŃ Z PODEJRZEWANYMI CZYNNIKAMI

Następnie naukowcy spojrzeli na szereg czynników, które wcześniej sugerowano jako prawdopodobne predyktory wielkości rozszerzenia penisa. Obejmowały one: kamagranajtaniej.pl palenie tytoniu, diagnozę cukrzycy i radykalną prostatektomię (chirurgiczne usunięcie gruczołu krokowego).

Nowa analiza nie przyniosła jednak takich skojarzeń. „W naszym badaniu […] ani wskaźniki palenia, cukrzycy, ani wcześniejszej radykalnej prostatektomii nie różniły się między„ prysznicami ”a„ hodowcami ”, ani nie byli w stanie znacząco przewidzieć, że będą„ hodowcami ”na podstawie analizy jednoczynnikowej , ”piszą naukowcy.

Jedynym bardziej znaczącym związkiem, jaki udało się ustalić zespołowi badawczemu, było to, że „hodowcy” byli zwykle młodsi i samotni – a badacze powiązali również stan cywilny z wiekiem.

Co to znaczy, że młodsi mężczyźni częściej doświadczają większej różnicy w wielkości penisa między stanem zwiotczałym a stanem erekcji? Naukowcy uważają, że prawdopodobnie ma to coś wspólnego z szeregiem zmian fizjologicznych, które często występują wraz z wiekiem.

„[Kiedy] mężczyźni się starzeją”, piszą autorzy, „zachodzą zmiany fizjologiczne związane ze starzeniem się, takie jak zwiększone zapalenie i zwłóknienie, zmniejszona elastyczność tkanek i zawartość mięśni gładkich oraz upośledzony przepływ krwi w prąciu i potencjalnie prowadzić do upośledzonego powiększania prącia. „

Ale naukowcy dodają również, że ich badanie było małe, z ograniczoną kohortą, dlatego dalsze badania powinny próbować powielić i potwierdzić te ustalenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.