Yellow Peel, czyli żółty peeling

Mnóstwo kobiet w każdym niemal wieku od czasu do czasu odwiedza dobry salon kosmetyczny i w oczekiwaniu na wymierne efekty poddaje się różnorakim zabiegom odświeżającym i zwalczającym na skórze pierwsze oznaki starzenia. Nie ulega wątpliwości, że mnogość różnego rodzaju zabiegów jest tak ogromna, że czasami bardzo trudno zdecydować się na coś konkretnego. Tutaj z pomocą powinna przyjść doświadczona i wyszkolona kosmetyczka, która doradzi odpowiedni zabieg dla naszego typu skóry. A jest ich naprawdę bardzo dużo. W Szczecinie znajduje się wiele dobrych salonów kosmetycznych: https://swiaturody.com/szczecin,kosmetyczka,9.html, w których możemy zaczerpnąć wiedzy i poddać się profesjonalnym zabiegom pielęgnacyjnym.

Wśród tego rodzaju zabiegów wyróżnia się między innymi peeling żółty, inaczej nazywany Yellow Peel, którego nazwa pochodzi przede wszystkim od żółtawego zabarwienia preparatu po zmieszaniu wszystkich jego składników. Peeling żółty w dużej mierze polega na skutecznym złuszczaniu naskórka, aż do najbardziej powierzchniowych warstw skóry właściwej. Z racji dość dużej agresywności tego typu zabiegu, powinno się go wykonywać jesienią oraz zimą, gdyż występujące latem promieniowanie słoneczne może znacząco podrażnić skórę po zabiegu. zabieg powinna wykonywać tylko wykwalifikowana kosmetyczka, która ma doświadczenie i niezbędną do tego wiedzę. W innym przypadku zabieg taki może się skończyć podrażnieniem skóry i uszkodzeniem jej głębszych warstw.

Żółty peeling składa się mniej więcej z trzech nieco odmiennych od siebie etapów. Pierwszy z nich to przede wszystkim bardzo dokładne oczyszczenie skóry przy użyciu specjalnego preparatu myjącego. Nakłada się go na skórę na około 20 minut i po tym czasie dokładnie zmywa, tak, aby usnąć wszelkie zanieczyszczenia. Następnie prowadzi się do stymulacji produkcji kolagenu za pomocą mieszanki kwasów glikolowego i salicylowego. W kolejnym etapie na twarz kładzie się kwas retinolowy oraz znaną wszystkim witaminę C, po czym skórę pokrywa się substancjami tj. kwas fitowy, kwas kojowy i kwas azealinowy. Zabieg bezwzględnie należy wykończyć nawilżającą i łagodzącą maseczką.

Właściwa pielęgnacja cery tłustej i mieszanej do połowa drogi do sukcesu na drodze do pięknej i promiennej cery przez długie lata. Z pewnością nie wolno się poddawać, gdyż jest to bardzo żmudna i pracochłonna sprawa, która jednak przynosi ogromną satysfakcję, kiedy pojawiają się pierwsze wymierne i widoczne gołym okiem efekty.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>