Usługi kosmetyczne dla mężczyzn

Skończyły się już czasy, kiedy z usług kosmetyczki korzystały jedynie panie. Obecnie w salonach piękności coraz częściej spotykamy panów, którym również zależy na dobrym wyglądzie, zadbanej skórze czy zmniejszeniu zmarszczek.
Z racji tego, że skóra mężczyzn jest nieco inna niż skóra kobiet, wiele gabinetów kosmetycznych oferuje usługi dedykowane panom. Przejrzałam usługi salonów kosmetycznych w Olsztynie (swiaturody.com) i oto, co w tej kwestii znalazłam.
Podstawowym zabiegiem oferowanym Panom to zastosowanie różnego rodzaju peelingów oczyszczających i złuszczających zrogowaciały naskórek. Najczęściej stosowany jest peeling gruboziarnisty, ale rodzaj dobierany jest w zależności od kondycji skóry i jej typu: inny preparat zostanie dobrany do skóry suchej, a inny do tłustej. Ponadto kosmetyczka zastosuje masaż relaksacyjny twarzy, dzięki któremu następuje rozluźnienie mięśni i większe uczucie komfortu.
Wykończeniem zabiegu oczyszczającego dla panów jest nałożenie maski pielęgnacyjnej. I tutaj wachlarz usług jest szeroki z wykorzystaniem kosmetyków renomowanych firm.
Panowie, równie chętnie, co panie, odwiedzają salony kosmetyczne, aby poddać się depilacji różnych części ciała. Najczęściej usuwają nadmierne owłosienie z klatki piersiowej i pleców, ale korzystają też z usług na twarz czy nogi. Wachlarz usług jest szeroki: od tradycyjnego użycia wosku po depilację laserową. Ceny tych usług są dla mężczyzn nieco wyższe, niż dla kobiet, ale różnica w cenie jest nieznaczna.
Kolejną usługą kosmetyczną, która przestała być usługą jedynie damską jest manicure i pedicure. Panowie co prawda nie decydują się na kolorowe lakiery, ale zadbane i gładkie dłonie czy stopy oraz wypielęgnowane paznokcie są równie pożądane przez mężczyzn, jak i kobiety. Wśród panów dużym zainteresowaniem cieszy się manicure japoński, polegający na szczególnej pielęgnacji naturalnej płytki paznokcia.
Mężczyźni, którzy chcą znacznie zredukować zmarszczki sięgają również często po botoks. Wstrzyknięcie toksyny botulinowej pozwala zredukować zmarszczki mimiczne, a efekt widoczny jest po ok. czterech tygodniach. Podobne efekty daje wstrzyknięcie kwasu hialuronowego oraz lipoliza. W przypadku tych wszystkich usług warto jednak szczególnie zwrócić uwagę na wybór odpowiedniego salonu, w którym obok kosmetyczki pracuje lekarz medycyny estetycznej, który wykluczy ewentualne przeciwwskazania, dlatego też na te zabiegi warto wybrać się do klinik urody oferujących zarówno usługi kosmetyczne, jaki te z zakresu medycyny estetycznej.

2 thoughts on “Usługi kosmetyczne dla mężczyzn

  1. Fajnie, że coraz więcej mężczyzn zaczęło o siebie dbać i korzystać z usług salonów kosmetycznych. To bardzo ważne, żeby mężczyzna był zadbany :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>